Beslenme

Yetersiz Beslendiğinizi Hissediyorsanız Multivitamin İle Eksiklerinizi Tamamlayabilirsiniz

Okuyucu Puanımız
[Kullanıcı: 0 Puanı: 0]

ramazanda-multivitamin

Özellikle ramazanda zaten kör topal ilerleyen beslenmemiz hepten problemli hâle gelebiliyor. Aile ile nefis bir iftar yemeği harika da olsa fark etmeden dengesiz bir şekilde beslenebiliyoruz. Vücudumuz ise bazı besinlere koşulsuz bir şekilde ihtiyaç duymaya devam ediyor. Sağlıklı bir ramazan ve beslenme düzeni için birtakım tavsiyelerimiz var.

İftar Sofrasından da Besinlerinizden de Vazgeçmeyin!

Ramazan ayı birçok kişi için özellikle aile ve yakınlar ile geçirilen sürenin artmasına yardımcı oluyor. Bunun en güzel yeri de iftar sofraları oluyor.

Lezzeti tartışılmaz bu sofraların zenginliği bile göz dolduruyor. Ancak yadsımamamız gereken bir durum var: vücudumuzun ihtiyacı olan bütün besinleri iftarda tek bir öğün ile sağlayabiliyor muyuz?

Bazı kişilerden günün yorgunluğu ile sahura kalkamadıkları günleri bile duyuyoruz. Vücudumuz gün içerisinde su ve besin ihtiyacını karşılayamıyor. Bu sebeple yemek yenilebilen süre içerisinde yeterli bir şekilde beslenmemiz lazım. Bu olmadığı sürece vücudumuz kendini daha çok yorgun hissedecektir. Metabolizmamız düzenli bir şekilde aldığı gıdalardan kalacaktır. Enerji oluşumunuza ve bağışıklık sisteminize katkıda bulunan B grubu vitaminleri; kemiklerinizin korunmasına yardımcı olan D vitamini; yorgunluğunuzun azalmasına yardımcı olan magnezyum; saç, tırnak ve cilt yapılarınızın korunmasına destek olan biotin bu besinlerden bazılarıdır.

Nature’s Supreme Multivitaminler Kadınlar ve Erkekler İçin Özel Formülüze Edilmiştir

Ramazan boyunca eksik beslendiğinizi düşünüyorsanız gıda takviyeleri iyi bir seçim olabilir. Hem kısa süre içerisinde alamadığınız besinleri almanızı sağlar hem de pratik bir çözümdür. Günü daha kolay geçirebilmenize yardımcı olacak ve vücudunuzun sağlık açısından ihtiyaç duyduğu mikro besinleri sağlayacaktır.

ramazanda-multivitamin

Nature’s Supreme Multivitamin for Women ve Nature’s Supreme Multivitamin for Men ürünleri kadın ve erkeklerin metabolizmalarının çalışma sistemleri düşünülerek özel olarak hazırlanmıştır. Farklı besin kaynaklarına sahip olan bu iki ürün, kadın ve erkeklerin metabolizmalarında gün içerisinde en çok ihtiyaç duydukları vitamin ve minerallerden oluşur. Üstelik her Nature’s Supreme her bir ürününün içerik ve analizlerini de sizlere sunmaktadır ki tükettiğiniz gıda takviyesine güveniniz tam olabilsin. Gönül rahatlığı ile kullanabilin.

ramazanda-multivitamin

Kadınlar için cranberry ve koenzim Q10 ile güçlendirilirken erkekler için zerdeçal ve koenzim Q10 ile desteklenmiştir. Multivitamin ile, vücudunuzun normal göz ve beyin fonksiyonlarının korunmasına, normal kan oluşumu ve kas ve kemiklerin korunmasına yardımcı olursunuz. Vitamin ve mineraller vücudunuzun gün boyu her bir hücresinin çalışmasında gereken parçalar gibidir diyebiliriz. Bu sebeple günlük beslenmenizde bu mikro besinler bulunmalıdır. Ramazan boyunca kısıtlanan beslenme şekliniz ne kadar harika bir sofraya sahip olsanız dahî mikro besin açısından yetersiz kalabilir. Bir de geç saatte sahur kaçırdıysanız gününüz daha zor geçebilir.

İleri yaşlarda vitaminin vücut için önemi artmaktadır. 50 yaş üstü için multivitamin ihtiyacının olduğu da bir gerçektir.

Nature’s Supreme multivitamin takviyeeri sizin bu eksiklerinizi tamamlamak için idealdir. Son olarak da şunu eklemeliyiz. Her şeyden önce iftar ve sahur arası mutlaka su tüketiminize dikkat edin. Çünkü sizi gün içerisinde en çok zorlayacak eksik su olacaktır.

Ramazan Ayında (Oruçluyken) Spor Yapılır mı?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Victor Mete Womens Jersey 
ankara travesti sakarya travesti tmgd Brian Burns Jersey