Sağlık

Şok Dalga Tedavisi İle Sertleşme Sorunu Tedavisi

Okuyucu Puanımız
[Kullanıcı: 0 Puanı: 0]

Birçok erkek için sertleşme sorununun tedavisinde, hızlı, etkili ve ağrısız uygulamaları tercih ettiği kaçınılmaz gerçektir. Ürolojik hastalıklarda genellikle hastalığın ilerleyen evrelerinde uzman tedavisine başvuran erkekler, kulaktan duyma bilgiler ve bitkisel tedavi yöntemlerini denedikleri ve öncelik tanıdıkları gözlenmiştir. Genelde bitkisel veya kimyasal ilaçları kullanarak, kolay ve zahmetsiz yollardan sertleşme sorununa çözüm arayışı ise bilinen gerçekler arasındadır. Her ne kadar, uzmanlar; tıbbi olmayan alternatif tedavilerin, çözüm üretmediklerini her fırsatta dile getirseler de, hastaların, söz konusu tıbbi olmayan riskli yöntemleri denemelerinin önüne geçilememektedir.Erkek cinsel sağlığı, kişilerin kendi tedavilerini yaparak sorunlardan kurtulabilecekleri basit gribal hastalıklarla karıştırılmamalıdır. Yapılması gereken, tabularını yıkmak, utanılmayacak ve sıkılmayacak bir durum olduğunu eşiyle paylaştıktan sonra en kısa sürede uzman ürolog doktorlara giderek tedavi sürecinin başlatılmasıdır.

Şok Dalga Tedavisi İle Peyroni Hastalığı Tedavisi

Peniste ki şekil bozukluğu ve işlev bozukluğunun genel adı peyroni hastalığı olarak adlandırılır. Bu hastalığın tedavi edilmemesi durumunda, peniste eğrilik ve şekli bozukluğu oluşmaktadır. Yeni nesil tedaviler arasında yer alan şok dalga tedavisi ilepeyroni hastalığı da tedavi edilebilmektedir. Ülkemizde, AstaMedikal tedavi merkezleri tarafından uygulanan ve sertleşme sorunu, kronik prostatit ve peyroni rahatsızlığının tedavisinde etkin olarak kullanılan Şok Dalga Tedavisi yüksek başarıya sahip yeni nesil, riskleri olmayan bir tedavi yöntemidir.Şok Dalga (ESWT/EDSWT) tedavisi herhangi bir yan etkisi olmayan, ağrı yaratmayan, komşu organlara zararı olmayan,  anesteziye ve hastanede yatışa gerek duyulmayan, diğer hastalıklarla (kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon vb) ve sürekli kullanılan ilaçlarla etkileşimi olmayan, işlem sonrası hastanın rahatlıkla günlük hayatına devam edebildiği yeni nesil bir tedavi yöntemidir.

ESWT/EDSWT tedavisinde, hasta tarafından hissedilmeyen düşük enerjili akustik şok dalgaları uygulanmaktadır. Seanslar 15 ile 20 dakika sürmekte ve seans başına 3000 atım yapılmaktadır. Güncel bilimsel çalışmaların; prostat bölgesine uygulanan düşük yoğunluklu şok dalgası tedavisinin kronik prostatit hastalarında pelvik ağrının azaldığına ve işeme güçlüğünün düzeldiğine dair sonuçları, ESWT/EDSWT tedavisinin kronik prostatit hastalarının semptomatik tedavisinde yeri olduğunu göstermektedir.

Şok Dalga Tedavisi Hangi Merkezlerde Uygulanıyor?

Günümüzde birçok Avrupa ülkesinde de uygulanan şok dalga tedavisi yüksek başarıya sahip yeni nesil bir tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir. Peyroni hastalığı, kronik prostatit ve sertleşme sorunu başta olmak üzere, yüksek tedavi başarısına sahip şok dalga tedavisi, çekinmeden kullanabileceğiniz başarılı bir yöntemdir. Asta Medikal tarafından yapılan anlaşmalarla hizmet veren tedavi merkezleri, ülkemizde yirmiden fazla noktada, bulundukları illerde tanmış ve başarılı üroloji uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Daha fazla bilgi almak ve size en yakın tedavi merkezinde randevu oluşturabilmek için www.astamedikal.com    web sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün