Diyet & Fitness

Mucizevi Diyet

Okuyucu Puanımız
[Kullanıcı: 0 Puanı: 0]

Spor yapmak, sağlıklı yaşam ve zayıflama açısından oldukça faydalı olsa da sporun gerektirdiği disiplini sağlamak da çoğu kadın için oldukça zorlayıcı olmaktadır. Bazıları zaman bulamadığı bazıları da zaman ayırmadığı için spor yapamıyor. Haliyle bir çok kişi kilo vermek için diyete başvuruyor. Fazla kilosu olsun olmasın her insan hayatında en az bir kez de olsa diyet yapmak zorunda kalmaktadır. İnternette bir çok yerde bulunan diyet listelerinden birini tercih etmek ise bilindiği üzere fazlasıyla güç. Ben diyet yaparken en önemli şeyin bu diyetin devamlılığını sağlayabilmek ve aç kalmamak olduğunu düşünüyorum. Aksi halde az miktarda kilo verip ardından daha fazla kilo almak gibi olumsuz bir durumla karşılaşmak mümkün olabiliyor. Ayrıca yapılan diyetin sağlığı da tehtit etmemesi gerekmekte ve kesinlikle uzman bir diyetisyen yardım alınması gerekiyor.

Ben de uzun araştırmalar sonucunda Dukan diyeti hakkında birçok haber edindim. Açlık çekmeden sadece yediklerinize dikkat ederek sağlıklı bir şekilde kilo vermek Dukan diyetiyle mümkün hale geliyor. Bu nedenle ilk olarak Dukan diyetinde neler yiyebileceğimi araştırmaya başladım. Araştırmalarıma göre Dukan diyetinin atak, seyir, güçlendirme ve koruma evresi olarak dört farklı evresi bulunuyordu. Daha ilk evreden itibaren hızla kilo verimi sağladığı için Dukan diyetine devam etmek diğer diyetlere nazaran daha fazla motivasyon sağlıyor. Koruma evresi sonrasında beslenme alışkanlığınızı da arttırarak diyet sonunda kurtulduğunuz kiloları geri almanızı da engelliyor ve size sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırıyor. Ancak dukan diyetinin kalıcılığını sağlamak ve daha hızlı kilo vermek için diyet esnasında egzersiz yapmak da fazlasıyla önemli bir ayrıntıdır. Bu egzersizlerinizi ise spor salonlarında değil kısa yürüyüşler ile de sağlamak da mümkün. Her evrede yürüyüş sürelerini arttırarak kilo kaybında vücutta yaşanabilecek problemleri engelleyebilir ve daha sağlıklı bir şekilde kilo verebiliyorsunuz.

Dukan diyetinin bir diğer güzel yanı ise vermek istediğiniz kiloya göre diyet sürenizde düzenlemeler yapabilme şansınız. Bu sayede sürecinizi kendiniz belirleyebilir ve motivasyonunuzu arttırabilirsiniz.

Bütün bunlara rağmen, Dukan diyetini hemen hemen herkes tercih ediyor ve memnun kalıyor olsa da vücudunuzun protein ağırlıklı beslenmeye uygun olup olmadığını öğrenmek için uzman bir diyetisyene danışmanızı tavsiye ederim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün