Beslenme

Kilo Almak İsteyenlerin Gözü Kapalı Kullanabileceği Piyasadaki En İyi 6 Gainer

Okuyucu Puanımız
[Kullanıcı: 0 Puanı: 0]

en-iyi-gainer

“Gainer nedir, hangi amaçla kullanılır, piyasadaki en iyi gainer ürünü hangisidir” sorularına sahipseniz sizin için mükemmel bir rehber hazırladık!

Muhtemelen kilo almakta zorluk çektiğiniz için bu yazıdasınız, uzun süredir denemenize rağmen kilo alamıyorsunuz. Acı gerçek şu ki, kilo almanın ne kadar kolay olduğunun farkında değilsiniz… Tüm sorularınızı yanıtlamadan önce kısaca gainer ürünlerinden size bahsetmek istiyoruz.

Gainer Nedir?

Doğal beslenmenize ekleyebileceğiniz, kilo aldırıcı olarak da bilinen gainer ürünleri özellikle vücut geliştiriciler tarafından bulk döneminde kullanılmaktadır. Gainer ürünleri birçok farklı makro besini bir arada bulundurur ancak karbonhidrat oranları yüksek olduğu için temelde kilo alımına yardımcı olur.

İşte gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, piyasadaki en iyi 6 gainer:

1. Supplementler.com Gainer

Piyasadaki sağlam deneyimine Türk supplement ürünlerini de eklemek isteyen Supplementler.com, Gainer ürünü ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Hızlı bir şekilde kilo alımına yardımcı olabilmek için dikkatle hazırlanmış olan Supplementler.com Gainer her 3 ölçeğinde (1 servisinde) toplam 171 gr kilo aldırıcı içeriyor.

Ürün profiline baktığımızda 1 serviste 135 gr karbonhidrat, 26 gr protein ve 2,9 gr yağ olduğunu görüyoruz. Ürün ayrıca enerji metabolizmasına katkı sağlayacak birçok farklı vitamin ve mineral ile de zenginleştirilmiş durumda.

Supplementler.com Gainer 1 servisinde 440 mg ek kreatin ile de atletik performansın ve kas oluşumunun arttırılmasına destek çıkıyor.

2. Weider Mega Mass

33 servislik canavar kilo aldırıcı Weider Mega Mass; protein oranı, yağ oranının düşüklüğü ve kaliteli ham maddesi ile ön planda. Önemli vitamin ve mineralleri içeren multivitamin içeriğinin yanı sıra, sporcular için elzem olan amino asitleri içeren amino asit profilini de bulunduran zengin bir içeriğe sahip.

Weider Mega Mass; tek servisi 340 kalori olan içeriğinde 69 gram karbonhidrat ve 13 gram protein bulunduruyor.

100 biyolojik değeri, yüksek BCAA oranı ve 319 kalorilik servisiyle Weider kilo almak isteyenlere ihtiyaçlarının da fazlasını sunuyor.

3. Scitec Volumemass

Son zamanların yükselen markalarından Scitec, protein oranı yüksek olan Scitec Volumemass ile kilo almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünlerden birini piyasaya sürdü. BCAA bakımından zengin olan amino asit profiliyle spor yapanlara toparlanmada da destek sağlayan Scitec Volumemass, gerçekten etkili bir kilo aldırıcı. Protein ve karbonhidrat oranının neredeyse eşit olması, ürünü hem protein hem de karbonhidrat kaynağı olan bir supplement haline getiriyor.

Ek olarak içerdiği taurin ve kreatin monohidrat, antrenman performansını arttırmaya yardımcı oluyor. Yağ oranının düşük olması da spor yapan ve kas kütlesi eklemek isteyenlerin dikkatini çekiyor.

Scitec Volumemass; 189 kalorilik tek servisinde 24 gram karbonhidrat, 19 gram da protein bulunduruyor.

4. Isopure Mass

İzole whey proteinin ustası olan Isopure, kilo aldırıcısının içerisinde de %100 izole whey proteini bulunduruyor. Şeker ve yağ oranı da oldukça düşük. Dolayısıyla temiz beslenmeye dikkat edenler de Isopure Mass ürününü tercih ediyor.

Isopure Mass, 600 kalorilik servisinde 52 gram protein, 86 gram karbonhidrat bulunduruyor.

Kolay çözünen toz formuyla, birçok gainer ürününün aksine hiç topaklanmaması da tercih edilme sebeplerinden.

Onlarca vitamin ve minerali bulunduran multivitamin içeriği de, ürünün kalitesini zirveye taşır nitelikte. Bağışıklık sistemine, toparlanmaya ve kilo almaya aynı anda destek olabilen bu ürünü kesinlikle denemelisiniz.

5. Hardline Progainer

Türkiye’de en fazla kiloyu aldıran, Supplement Oskarları’nın da birincisi olan Hardline Progainer kilo almak isteyenlere ihtiyaçları olan her şeyi veriyor. Hardline’ın tercih edilme sebebi, fiyat/performans oranındaki başarısı olarak gözükse de içeriği de bir o kadar zengin.

Kompleks içeriğinin içerisinde; her serviste 158 gram karbonhidrat, 38 gram protein bulunuyor. Yağ ise yok denecek kadar az miktarda bulunuyor.  Her servisindeki 2.5 gramlık kreatin monohidrat desteğinin yanı sıra, zengin amino asit profili ve multivitamin içeriği de tercih edilme sebeplerinden.

7 gram BCAA ve 1 gram taurin içermesi de içeriğini çok başarlı yapan diğer amino asitlerden.

Bir sporcunun ihtiyacı olan her şeyi tek ölçekte bulunduran Hardline Progainer, Türkiye’nin en çok tercih edilen gainer ürünlerinden biriyle asla kilo almayanlara dahi hacim kazandırabiliyor.

6. Optimum Serious Mass

Optimum Serious Mass, 1257 kalorilik servisiyle kilo alamadığını iddia edenlerin imdadına yetişen bir ürün. Böylesine yüksek miktarda bir kaloriyi beslenmenizin içerisine dahil ederek, kilo almamanız oldukça zor.

Kalori canavarı içeriğinde; 250 gram karbonhidrat, 50 gram protein ve yalnızca 4 gram yağ bulunuyor.

Uygun fiyatlı, etkili, açılıp kapanabilen poşeti sayesinde kolay kullanılabilen bu ürün en çok tercih edilen kilo aldırıcılardan biri.

Kreatin ve glutamin bakımından da zengin bir içeriğe sahip olan Optimum Serious Mass, çok zengin bir multivitamin içeriğine sahip.

Kalsiyum kazeinat, yumurta proteini ve konsantre whey proteini içeren kompleks protein ve karbonhidrat kaynağı olan Serious Mass, gerçekten “ciddi bir kütle” eklemenize yardımcı olacak!

Nasıl Kilo Alınır?

Kilo almak tamamen enerji dengesiyle ilgilidir. Yaktığınız kalorinin fazlasını tükettiğiniz her koşulda kilo alabilirsiniz. Yaktığınız kaloriden ne kadar fazla kalori tüketirseniz, o kadar çok yağlanırsınız. Eğer yağlanmadan kilo almak istiyorsanız, belli sınırlar içinde yemeniz gerekecektir. Hızlı kilo almanın en iyi yolu, haftada en az beş kez fiziksel aktivite gerçekleştirerek kas kazanımına odaklanmaktır (1).

Neden Kilo Alamıyorsunuz?

Kilo alamıyorsanız, muhtemelen ne kadar fazla kalori yaktığınızın bilincinde değilsiniz. Çok yediğiniz halde kilo alamadığınızı düşünseniz de, aslında yeterli miktarda kalori tüketmiyorsunuz. Bunun sebebi enerji dengenizin farkında olmamanız da olabilir, iştahınızın azlığı da olabilir. Sebep her neyse, bu sebebin üzerine gittiğinizde kilo almanız çok kolay.

Ayrıca kilo alamamanızın bazı başka nedenleri de olabilir. Kilo alamamak ve düşük kilolu olmakla ilişkili en yaygın sağlık problemleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • zayıf bağışıklık sistemi
  • vitamin eksiklikleri
  • anemi
  • böbrek hastalığı
  • yorgun hissetmek veya düşük enerji seviyelerine sahip olmak (2)

Bu gibi sağlık problemlerine sahipseniz ya da kendinizi aşırı halsiz ve yorgun hissediyorsanız en kısa zamanda bir doktora görünmeniz en iyi seçenek olacaktır.

Belirli bir sağlık sorununuz olmadığını varsayarsak bulking döneminde kas olarak kilo almak amaçlanır. Protein ihtiyacı yeterli enerji sağlanacağı için hemen hemen aynı kalırken, yağ ihtiyacı da çok fazla değişmez. Asıl kalori kaynağı olarak karbonhidrat arttırılır. Fazla karbonhidratı tüketecek iştah, zaman, istek herkeste olmayabilir. Bu nedenle, tüm bu faktörlere meydan okuyan gainer supplementleri devreye girer.

Hem tüketimi kolay, hem iştah gerektirmeyen, hem ekstra zaman almayan gainer ürünleriyle hızlı ve etkili bir şekilde bol miktarda kaloriyi vücudunuza alabilirsiniz. Üstelik bu kaloriler, bir sporcunun ihtiyacı olan karbonhidrat ve protein yoğunlukludur. Bu nedenle gainer kullandığınızda, etkili bir kilo artışı sağlayabilirsiniz. Tükettiğiniz besinleri, kas yapmaya uygun değerlerde tükettiğiniz takdirde kas ağırlıklı kilo artışı gözlemleyebilirsiniz.

Hemen hemen her gainer deneyen kullanıcıda etkisini apaçık bir şekilde gösteren bu ürünlerden piyasada oldukça fazla seçenek var. Biz de sizlere kolaylık sağlamak adına, sizleri piyasadaki en iyi gainer ürünlerine yönlendirmek istedik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün