Beslenme

Hızlı Yağ Yakmak İsteyenler İçin Piyasadaki En İyi 5 Yağ Yakıcı 

Okuyucu Puanımız
[Kullanıcı: 0 Puanı: 0]

en-iyi-yag-yakici-hap

En hızlı zayıflama yöntemi adına internette yağ yakıcı ilaç arayışı içindeyseniz öyle bir doğrunun olmadığını size üzülerek söylemeliyiz. Hızlı ya yakmak için yağ yakıcı kürler yerine yağ yakıcı besinler ve enerji metabolizmanıza fayda sağlayacak yağ yakıcı ürünlere yönelmeniz gerekiyor. Son olarak da biraz egzersiz. Hiçbir güzel şey çabasız elde edilmiyor!

Hızlı yağ yakmak bir hayal değil, ancak yağ yakımının nasıl gerçekleştiğini, neden kilo aldığımızı ve beslenme ile egzersizin bu süreçteki yerlerini bilmeniz gerek. Bu altın kuralları bildikten sonra yağ yakmak hiç de zor değil.

Öncelikle yağ yakıcı diyet listenize ekleyerek yağ yakımınızı hızlandırabileceğiniz en iyi yağ yakıcı supplementleri sıralayalım.

En İyi 5 Yağ Yakıcı

1. Nature’s Supreme Tonalin CLA

en-iyi-yag-yakici-hap

Nature’s Supreme Tonalin CLA 1250 Mg, %80 oranında saf CLA içerir. Patentli Tonalin© hammaddeye sahiptir. Yeditepe Üniversitesi tarafından analiz edilip onaylanmıştır. 60 kapsül olan ürünün servis başı fiyatı 1,32 TL’dir.

2. Hardline Thermo L-Karnitin

en-iyi-yag-yakici-hap

Hardline Thermo L-Karnitin, sıvı formda su ile ya da tek başına içilebilir bir üründür. Karpuz, şeftali ve yeşil elma seçenekleri bulunur. Servis başı fiyatı 3 TL’dir.

3. Scitec L-Carnitine

en-iyi-yag-yakici-hap

Limon aromalı Scitec L-Carnitine, sıvı formda sporcu gıdasıdır. 1 servis ürün (60 ml) 3000 mg l-karnitin içerir. Kolin ilaveli ürünün servis başı fiyatı 7,08 TL’dir.

4. Grenade Thermo Detonator

en-iyi-yag-yakici-hap

Grenade Thermo Detonator, tek kutuda 100 kapsül içermektedir. İngiltere’de kendi kategorisinde ödül almış olan ürünün servis başı fiyatı 5,58 TL’dir.

5. Universal Animal Cuts

en-iyi-yag-yakici-hap

Universal Animal Cuts, tablet formda 42 paketten oluşmaktadır. Bitkisel çay özleri ile desteklenmiş termojenik ürünün servis başı fiyatı 7,10 TL’dir.

Neden Kilo Alırız ve Nasıl Yağ Yakarız?

Kilo almamızı ya da vermemizi sağlayan basit bir denklem vardır. Kilo almamızın temel sebebi kalori fazlası oluşturmamızdır. Yani, gün içerisinde yediğimiz besinlerden elde ettiğimiz kalorilerin aynı gün içerisinde tükettiğimiz kalorilerden fazla olmasıdır. Bunun zıt durumu ise kilo vermektir. Kilo vermek de kalori açığı sebebi ile gerçekleşir. Kalori açığı, gün içerisinde harcadığımız kalori miktarının besinlerden aldığımız kalori miktarından fazla olması durumunda gerçekleşir.

Vücudunuz besinlerden aldığı kalorileri enerjiye dönüştürür. Fazlalık durumunda bu kaloriler glikojen ve yağ depolarınızda birikir. Azlık durumunda ise eskiden depoladığınız yağ ve glikojenler kullanılarak enerji üretilir. Kalorilerden enerji üretilen bu sürece metabolizma denir. Burada ilk durumda kilo alırsınız ikinci durumda ise kilo verirsiniz. (Herhangi bir diyabet, tiroid ya da kilo problemi yaratabilen hastalıklara sahip kişiler için bu sistem daha farklı işleyebilir. Bu kişilerin kilo kontrolünü bir hekim ile birlikte yapmaları gerekmektedir.)

en-iyi-yag-yakici-hap

Siz bir gün içerisinde yaşamsal faaliyetleriniz ve bilinçsiz yaptığınız egzersizler ile (odadan odaya yürümek, merdiven çıkmak vb.) bazal metabolizma oluşturursunuz. Yani egzersiz yapmadan bile belirli bir miktar enerji açığa çıkarmak için kalori yakarsınız. Ancak yağ depolarınızda biriken yağlardan kurtulabilmek için kalori açığı oluşturmanız gerekir.

Burada da beslenme, supplement ve egzersiz üçlüsünü doğru bir şekilde yönetmeniz gerekir.

Beslenme, Supplement Kullanımı ve Egzersizin Yağ Yakıcı Gücü

En iyi yağ yakıcı yöntem bu 3 unsuru birbirine güzelce yedirmektir.

İnterneti açıp yağ yakıcı çay, yağ yakıcı kür ya da yağ yakıcı hap aramaktansa; beslenmenizi düzenleyip, termojenikleri ekleyip, günlük yarım saat ya da 1 saatlik egzersizler yaparak hızlı bir şekilde yağ yakabilirsiniz.

Size ilaç, hap ya da kür planları ile gelecek kişilere pek inanmamanızı tavsiye ederiz çünkü ne yazık ki yağ yakan ilaçlar diye sihirli bir değnek yok. Hedefiniz için çabalamanız gerekiyor. Ancak bu çaba da düşündüğünüz ya da korktuğunuz gibi değil.

en-iyi-yag-yakici-hap

Daha kaliteli bir beslenme ile hem daha uzun süre tok kalıp hem daha çok besin ihtiyacınızı karşılayıp hem kalorinizi azaltabilirsiniz. Bunun için protein ve sağlıklı yağdan zengin karbonhidrattan az bir diyet listesi tavsiye ederiz.

Termojenik olarak adlandırdığımız yağ yakımınızı hızlandıran ve yağ depolarınızın daha yoğun bir şekilde kullanılmasına yardımcı olan l-karnitin ve cla yağ yakıcı takviyeleri bu diyet listenize ekleyebilirsiniz.

Son olarak egzersiz sürenizi ve miktarını arttırarak kaslarınızın enerji ihtiyacını arttırıp daha çok kalori yakabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
ankara travesti sakarya travesti tmgd