Sağlık

Bağışıklık Sistemini Hızlıca Güçlendirmenizi Sağlayacak 5 Takviye

Okuyucu Puanımız
[Kullanıcı: 0 Puanı: 0]

bagisiklik-sistemini-guclendirmek-icin-vitaminler

Bağışıklık Sistemi Nedir?

Bağışıklık sistemi, vücudun enfeksiyonlarla mücadelesine yardımcı olan doğal bir savunma sistemidir. İşte bu sebepten ötürüdür ki bizlerin sağlıklı olmasını sağlayan faktör bağışıklık sistemimizdir.

Bağışıklık sisteminin bir parçası olan organlarımız; bademcikler, lenfatikler, lenf düğümleri, timüs bezi, kemik iliği ve dalaktır.

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Bağışıklık sistemimiz bizleri, hastalığa neden olan mikroorganizmalara karşı savunur. Ancak bazı zamanlarda bu savunma yetersiz kalabilmektedir. Bağışıklık sistemi savunmasının yetersiz kalması, mikrobun vücudumuza girdiğinde bizleri kolaylıkla hasta etmesine neden olur. Peki ya, bu sürece müdahale ederek bağışıklık sistemini güçlendirmek mümkün mü?

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Ne Yapılmalı?

Bağışıklığınızı güçlendirmek, kulağa gayet hoş gelen bir fikir olsa da bunu başarabilmenin bazı nedenlerden oldukça zor olduğu kanıtlamıştır. Çünkü bağışıklık sistemi, tek bir varlık veya tek bir organ değildir, adından da anlaşılabileceği gibi ortada, denge ve uyumun bir arada olmasını gerektiren bir “sistem” mevcuttur.

Bilim insanlarınn dahi karmaşıklığını hala çözemediği çok fazla şey bulunan bir sisteme, “bağışıklık sistemi tam olarak budur demek veya bağışıklık sistemini kolayca güçlendirebilirsniz” demek yanlış olacaktır.

Her ne kadar sahip olunan yaşam tarzı ve sağlıklı bağışıklık sistemi işleyişi arasında bir bağ olduğunu kanıtlayan bilimsel veriler henüz bulunmamış olsa da, yaşam tarzının bağışıklık sistemi üzerinde “hiçbir” etkisinin olmadığı anlamına gelmemektedir. Bilim insanları, hayvanlar ve insanlar üzerinde yaşam tarzının (diyet, egzersiz), yaş ve stresin bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerini araştırmaya devam etmektedirler.

Ayrıca, genel olarak yaşam tarzında yapılan doğal çözüm olarak nitelendirebileceğimiz bazı değişikliklerin, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde etkili olduğu bilinmektedir. Mesela bu değişikliğe, beslenme planınıza yüksek C vitamini ve antioksidan içerikli bağışıklık sitemini güçlendiren besinler ekleyerek başlayabilirsiniz. Bunun dışında, Sigara tüketmeyi bırakmak, düzenli egzersiz yapmak, yüksek proteinli meyve sebzeler tüketmek, alkol tüketimini kesmek, yeterli uyku uyumak, elleri sık sık yıkamak, tüketilecek olan etleri iyice pişirmek ve stresi en az indirmeye çalışmak gibi yaşam tarzı değişikliklerini, bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğal çözümler olarak nitelendirebiliriz.

Tüm bunlara ek olarak, bağışıklık güçlendirici ilaçlar ve içerikleri tamamen doğal yollarla elde edilen bağışıklık sistemini güçlendiren takviyeler kullanarak, bozulan sisteminizi düzene sokabilir ya da sisteminizin düzenli işleyişine destek olabilirsiniz.

Bağışıklık sistemini güçlendiren gıda takviyeleri arasında sizlere yardımcı olabilecek en gözde 5 takviyeyi listeledik.

1. Nature’s Supreme Multivitamin for Men & for Women 60 Kapsül

Nature’s Supreme Multivitamin for Men

bagisiklik-sistemini-guclendirmek-icin-vitaminler

Erkekler için özel olarak formüle edilmiş olan Nature’s Supreme Multivitamin for Men, Türkiye’nin ilk ve tek zerdeçal (turmerik) bileşeni içeren bir multi-vitamindir.

Toplamda 35 farklı bileşen (14 çeşit vitamin, 9 çeşit mineral, 4 çeşit amino asit içeriği ve 8 çeşit ilave bileşenler) içeren Nature’s Supreme Multivitamin for Men, sahip olduğu amino asit içeriği ve Koenzim Q10, Ginseng ve L-karnitin gibi ilave bileşenler ve “patentli” ham madde içeriği ile kendi kategorisindeki ürünler arasında fark yaratmayı başarmıştır.

Nature’s Supreme Multivitamin for Women

bagisiklik-sistemini-guclendirmek-icin-vitaminler

Kadınlar için özel olarak formüle edilmiş olan Nature’s Supreme Multivitamin for Women, Türkiye’nin ilk ve tek turna yemişi (cranberry) ekstresi bileşeni içeren bir multi-vitamindir.

Toplamda 30 farklı bileşen (14 çeşit vitamin, 10 çeşit mineral ve 6 çeşit ilave bileşen) içeren Nature’s Supreme Multivitamin for Women, sahip olduğu vitamin ve mineral içeriğine Koenzim Q10, Turna yemişi ekstresi gibi önemli ilave bileşenler ve “patentli” ham madde içeriği ile kendi kategorisindeki ürünler arasında fark yaratmayı başarmıştır.

2. Nature’s Bounty Ester C 1000 Mg 60 Tablet

bagisiklik-sistemini-guclendirmek-icin-vitaminler

Nature’s Bounty Ester C, ürün içeriğinde kullanılan patentli formülasyon olan Ester-C sayesinde, sıradan C vitaminleri gibi sadece suda çözünmek yerine hem yağda hem de suda çözünebilen bir C vitamini haline getirilmiştir..

Nature’s Bounty Ester C, yapısından dolayı C vitamini formlarına göre daha yüksek emilime sahiptir. Nature’s Bounty Ester-C, aserola, rutin ve turunçgil bioflavonoidlerini içeren C-Sorb™ kompleksi ile zenginleştirilmiştir.

3. Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc 100 Tablet

bagisiklik-sistemini-guclendirmek-icin-vitaminler

Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc, kemik ve dişler için önemli olan kalsiyum, magnezyum ve çinko mineralleriyle birlikte D3 vitamini içeren bir formülasyondur.

Her bir kapsülünde 333 mg Kalsiyum, 133 mg Magnezyum, 8 mg Çinko ve 5 mcg D3 vitamini içeren kolay yutulabilen kapsülleriyle tüketicilerin tercihi olan bir üründür.

4. Solgar Hyaluronic Acid 120 Mg 30 Tablet

bagisiklik-sistemini-guclendirmek-icin-vitaminler

Solgar Hyaluronic Acid, her bir tabletinde, 100 mg C vitamini, 720 mg Tip 2 Kolajen, 192 mg Kondroitin ve 120 mg Hyaluronik asit bileşenlerini bir arada bulunduran bir gıda takviyesidir.

Solgar Hyaluronic Acid, içeriğinde bulundurduğu patentli 1200 mg Biocell Callogen II ® karışımı ve ilave C vitamini ile fark yaratan bir ürün olmayı başarmıştır.

5. Supradyn All Day 30+15 Efervesan Tablet

bagisiklik-sistemini-guclendirmek-icin-vitaminler

Supradyn All Day, bileşiminde 14 vitamin ve 12 mineral içeren suda eriyen tablet şeklinde bir gıda takviyesidir. Tüm bu bileşenlere ek olarak içeriğinde bulundurduğu Koenzim Q10 ilave bileşeni ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Güzel tadı ve pratik kullanımıyla kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen ürün olmaktadır.

30 ve 15 adet efervesan tablet olmak üzere iki ayrı paket Supradyn All Day içeren avantajlı paketi ile de tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün