Yaşam Tarzı

18 Ayda Neredeyse 60 Kilo Veren Annenin Başarısının Sırrını Açıklıyoruz!

Okuyucu Puanımız
[Kullanıcı: 0 Puanı: 0]

Başarı hikayeleri en iyi motivasyon kaynaklarından olduğu için yılmadan paylaşmaya devam ediyoruz!

Bugün size Brezilyalı 3 çocuk annesi Claudia Cattani’den bahsedeceğiz. Kilosunun 130’a varması ile giyecek kıyafet bulamamaya başlayan, hareket kabiliyeti sınırlanan ve çevresindekiler tarafından acınarak bakılan Claudia, bu durumu kontrol altına alması gerektiğine karar vermiş.

18 ay gibi bir sürede 57 kilo vererek neredeyse yarı yarıya zayıflayan Claudia Cattani’nin kilo vermesindeki en önemli faktör ne biliyor musunuz?

Gelin Claudia’ya birlikte bakalım…

Claudia Cattani, küçük yaşlardan beri kilo problemine sahip biri olmuş.

Ailesinin kaliteli ve sağlıklı beslenmeye hem bilinç olarak hem de maddi olarak çok olanağının olmadığını belirten Claudia, daha çok fast food ağırlıklı bir beslenme düzenine sahipmiş.

 

Bitmek tükenmek bilmeyen fast food tüketimi,

Yıllar içinde gazlı içecek tüketiminin de artması ile Claudia’nın kilo probleminin katlanarak artmasına sebep olmuş. Özellikle Cola Zero tüketiminin son dönemlerde günde 2 litreye kadar çıkması gazlı içecek bağımlılığının son noktalarına geldiğini ona gösteren faktör olmuş.

 

Şu an 3 çocuk annesi olan Claudia,

130 kiloya vardığı dönemde artık kendisine giyecek kıyafet bulamadığını, sokaktaki insanların aşağılayan bakışlarına maruz kaldığını ve çevresinde onu sevenlerin ise ona acıdığını belirtiyor… Bu durum Claudia’nın moralini inanılmaz bir şekilde bozunca bir depresyonun eşiğine sürüklenen genç kadın, sokağa çıkmaz olmuş…

 

Evden dışarıya çıkmaya korkar hale geldiği bir dönemde,

Bu durumun böyle sürmesinden inanılmaz derecede rahatsız olup artık beslenme alışkanlığını değiştirmesi gerektiğine karar vermiş.

 

Claudia özellikle Cola Zero içmek istediği için başlangıçta ağladığı günlerin olduğunu dile getiriyor…

Çocukluğundan beri gelen fast food ve gazlı içecek alışkanlığını yıkıp sağlıklı beslenme düzenine geçmeyi ve egzersiz yapmayı başlarda oldukça zor karşılarken devamlı olarak önceden çekildiği fotoğraflarına bakarak kendisini motive etmeye çalışmış.

 

Fast food ve gazlı içecekleri kesmek ve ek olarak spor yapmak,

Claudia’nın 18 ayda tam olarak 57 kilo vermesini sağlamış!

 

Claudia en basit günlük işleri bile yapamaz geldiği kilolarını hatırlıyor,

Ayakkabılarını kendi başına balamak için eğilmek bile ona inanılmaz zor gelirken şu anda eski pantolonlarını gösterdiği kişiler Claudia’nın inanılmaz değişimine hayran kalıyor!

 

Claudia bu değişimi ile şunu öğrendiğini söylüyor:

Hiçbir başarı zorlu bir yolculuk olmadan kazanılmıyor. Ben çocuklarıma iyi bir örnek olmak için çabaladım ve başardım. Kendinize inanın, sabredin, azmedin ve asla pes etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün